Zarezerwuj miejsce ON-LINE

„Wspieramy Chojniczankę”- współpraca Pascal Chojnice z MKS Chojniczanka

Szkoła policealna Pascal nie tylko odpowiada na potrzeby edukacyjne lokalnej społeczności, ale aktywnie wspiera lokalne działalności oraz inicjatywy. Świetnym przykładem jest działalność oddziału Pascal w Chojnicach. Kulturowo i historycznie kaszubskie, niewielkie miasto, jakim są Chojnice, ma pojemny stadion piłkarski, drużynę, która odnosi sukcesy i akademię trenującą dzieci i młodzież. Nie mogło to ujść uwadze Pascala, dlatego od początku swojej działalności w Chojnicach, szkoła współpracuje z klubem MKS Chojniczanka.

Wielotorowa współpraca owocuje różnymi inicjatywami, wspólnymi działaniami i wsparciem. Wszystko z korzyścią dla lokalnej społeczności.

chojniczanka-logo

Kilka słów o klubie MKS Chojniczanka

W 1927 roku uczniowie z Chojnic założyli drużynę, która przyjęła nazwę Chojniczanka. Przez kilka pierwszych lat drużyna nie była formalnie zarejestrowana w Polskim Związku Piłki Nożnej. Rozgrywali mecze z lokalnymi przeciwnikami. Szło im świetnie, dlatego przyszedł czas na kolejne kroki.

Oficjalnie klub został zarejestrowany w 1930 roku. Początkowo nie było stadionu i ćwiczenia odbywały się na placu w Lasku Miejskim i na Placu Hilmara. Natomiast spotkania działaczy, zawodników i kibiców odbywały się w restauracji przy Bramie Człuchowskiej. Restauracja już nie istnieje. Dwa lata po oficjalnej rejestracji klubu, otwarto Stadion Miejski. Powstał on dzięki mieszkańcom i funkcjonuje do dziś. Został zmodernizowany i jest wizytówką miasta.

MKS Chojniczanka dzięki zdolnej młodzieży, odniosła już niejeden sukces. Drużyna ma na swoim koncie międzynarodowe wygrane mecze, dobre wyniki w wojewódzkich i polskich statystykach.

Obecnie MKS Chojniczanka to już nie tylko zdolna młodzież, która odnosi sukcesy, to również akademia szkoląca dzieci od przedszkola. Program trenowania dzieci i młodzieży jest bardzo dobrze oceniany przez PZPN. Dzieci uczą się pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów. Do wyboru są różne treningi, motoryczne, techniczne, bramkarskie. Dzieci mogą brać również udział w treningach judo, a nawet wyjechać na obóz sportowy bądź zapisać się na półkolonie.

Sport jest ważny – Pascal złotym sponsorem MKS Chojniczanka

Zaszczepienie miłości do sportu w dzieciach jest bardzo ważne. Aktywność fizyczna wychodzi na zdrowie i poprawia samopoczucie. Dlatego Pascal wspiera klub MKS Chojniczanka od momentu, gdy otwarty został oddział szkoły, czyli od 2018 roku. Pascal jest w gronie złotych sponsorów klubu. Natomiast kwestia finansowa to niejedyne wsparcie dla klubu.

Szkoła Pascal i MKS Chojniczanka są wspólnie organizatorami konkursów. Klub wspiera szkołę w akcjach charytatywnych i odwrotnie. Pascal gościł piłkarzy klubu w swoich murach. Słuchacze szkoły mieli możliwość spędzenia trochę czasu z piłkarzami, rozmowy, zadania pytań. Planowane są kolejne takie spotkania.

Przedstawiciele szkoły, słuchacze są na meczach i kibicują, wspierając drużynę MKS Chojniczanka podczas każdego meczu. Takie chwile zbliżają i sprawiają, że Pascal żyje życiem lokalnej społeczności.

Szkoła policealna Pascal ma znacznie szerszy zasięg niż MKS Chojniczanka. Oddziały szkoły w 23 miastach, na północy i południu kraju, a także w części centralnej umożliwiają promowanie świetnej drużyny piłkarskiej z niewielkiego miasta. Pascal wspiera marketingowo klub MKS Chojniczanka, dzięki czemu o tych zdolnych młodych ludziach dowiaduje się coraz więcej osób.

Śledź nasze media społecznościowe, by nie przegapić nie tylko sukcesów klubu MKS Chojniczanka, ale i kolejnych konkursów, akcji charytatywnych i lokalnych inicjatyw.

https://www.facebook.com/ECKPascal

https://www.facebook.com/PascalChojnice

https://www.facebook.com/Chojniczanka