Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Bydgoszcz – Fordon – największa dzielnica miasta

Bydgoszcz znajduje się w województwie kujawsko – pomorskim i jest największym miastem tego województwa. Pod względem liczby ludności w roku 2020 zajmowało VIII miejsce w Polsce. Miasto leży w pradolinie rzeki Brdy, a jego największą dzielnicą jest Fordon. Skąd się wzięła nazwa? Pochodzi od podatku pobieranego dawniej przy wpływaniu na Wisłę.

File:Bydgoszcz staromiesto.jpg - Wikimedia CommonsTwórca: ROBERT SAWICKI udostępnione na licencji Creative Commons

Ciekawy krajobraz Fordonu.

Fordon to malownicze widoki, które możemy podziwiać nad Wisłą oraz górki fordońskie dodające niezwykłego uroku. To również blokowiska, szkoły, orliki, sklepy – jak w większości dzielnic.

Zbocze Fordońskie – zwane właśnie górkami – stanowi miejsce widokowe miasta, z którego możemy podziwiać panoramę Bydgoszczy oraz Wisłę. Piękno przyrody, klimat – powodują, że jest to miejsce gdzie chce się oddychać pełną piersią.

Bydgoszcz Waterfront Embankment - Free photo on PixabayTwórca:  WikimediaImages udostępnione na licencji Creative Commons

Fordon – miejsce gdzie historia miesza się ze współczesnością.

Miejscem ważnym dla historii Bydgoszczy jest Dolina Śmierci. Znajduje się na Osiedlu Bohaterów w wąwozie w Zboczu Fordońskim – na terenie Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego. Jest to miejsce tragicznych wojennych wydarzeń, gdzie życie straciło wiele osób. Ludzi zamordowanych przez Niemców upamiętniono pomnikiem, symbolicznymi grobami, rzeźbami i pamiątkowymi tablicami.

Jak w każdym mieście obok miejsc historycznych toczy się normalne życie, ze współczesnymi sprawami bydgoszczan. Mieszkańcy Fordonu mogą korzystać ze ścieżek rowerowych, orlików, lodowiska, miejsc związanych z edukacją.

W centrum znajdziemy Galerię Fordon i targowisko. Blisko funkcjonuje sekretariat Szkoły Pascal. Jest to szkoła policealna dla osób, które posiadają wykształcenie średnie. Pascal prowadzi również Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych.

Szkoła Pascal daje wiele możliwości bydgoszczanom.

Ogromną zaletą Szkoły Pascal jest to, że zajęcia w niej prowadzone są w taki sposób, aby osoby dorosłe mogły pogodzić edukację ze swoimi obowiązkami – pracą, rodziną.

Nauka jest całkowicie bezpłatna i odbywa się na wysokim poziomie. W ofercie znajdziemy wiele interesujących kierunków, a tym samym zawodów, które są i będą bardzo potrzebne na rynku pracy.

Szkoła wydaje również zaświadczenia swoim słuchaczom o kontynuowaniu nauki, które potrzebne są do przedstawienia w różnych instytucjach np. ZUS.

W Fordonie jest wiele miejsc godnych uwagi, zatem po skończonych zajęciach można iść do restauracji albo na spacer podziwiać roztaczające się krajobrazy.