[:pl]

13 stycznia 2019r. miał być dniem dobroci, szczodrości, serca i jedności ponad podziałami. Niestety stał się dniem wielkiej tragedii. Łączymy się w bólu z Gdańskiem i rodziną zamordowanego Pawła Adamowicza. Wierzymy jednak, że wraz z nim nie odeszło serce i radość dla wspaniałej inicjatywy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jej lidera Jurka Owsiaka. Trudno nam jest się pogodzić z tym, co się stało i konsekwencją wydarzeń czyli rezygnacją Jurka Owsiaka. Przedstawiciele wyszkowskiego sztabu, ludzie od lat zaangażowani w organizację wyszkowskiego finału WOŚP 15 stycznia 2019r. roku spotkali się 15 stycznia w WOK „Hutnik”, by wyrazić sprzeciw wobec decyzji Jurka Owsiaka o rezygnacji i wesprzeć go w tych trudnych chwilach.

W imieniu sztabu i mieszkańców Wyszkowa stworzyliśmy list, który chcemy przekazać Jurkowi Owsiakowi w poniedziałek 20.01.2019r.. Oto jego treść:

Drogi Jurku,

Nauczyłeś nas, że nie ma spraw i sytuacji beznadziejnych, że zawsze trzeba walczyć, że dobro zwycięża, że gdy się jest razem, można wszystko. Dlatego dziś, my, wieloletni członkowie Twojej Orkiestry, zbudowani jej wartościami, prosimy Cię: zostań.

Pewnie każdy na Twoim miejscu miałby dość. Każdy, ale nie Ty. To Ty Jurek wychowałeś wolontariuszy WOŚP, także naszych, Magdę, Asię, Marcina, wielu, wielu innych. Oni czerpią z Ciebie, Ty jesteś ich autorytetem. Oni Cię potrzebują, my Ciebie potrzebujemy, Wyszków i Polska Ciebie potrzebuje. Dlatego prosimy Cię, zostań.

Małym pacjentom, ale i tym dużym też, tym dla których przez 27 lat zbieraliśmy pieniądze dawaliśmy nie tylko sprzęt ratujący życie. Dawaliśmy im także nadzieję ratującą życie. Ty jesteś uosobieniem tej nadziei. Zostań, bo bez Ciebie będzie trudniej. Bo bez Ciebie to już nigdy nie będzie ta sama Orkiestra. Przez całe lata pracowaliśmy dla niej z wiarą w to, że warto, że trzeba, że radością jest pomagać – Ty byłeś prowadzącym… A tak wiele jeszcze razem mamy do zrobienia…

Mówiłeś w ubiegłym roku w Wyszkowie: robimy rzeczy, które wprawiają w zdumienie ludzi na całym świecie. Róbmy je dalej, konsekwentnie, odważnie, mimo wszystkich przeciwności. Bo warto, bo tak trzeba. Ale do tego potrzebny jesteś Ty, Jurek Owsiak, nasz autorytet, nasz przyjaciel, nasz lider, nasza tarcza, nasz mur, nasze światełko w tunelu. Nie zabieraj tego światła, bo i tak go coraz mniej.

Dlatego prosimy Cię Jurek, zostań…. My nie przyjmujemy Twojej dymisji…”

Wyszkowianie

Nie chcemy, żeby zwyciężyło zło i zwracamy się z prośbą do mieszkańców Wyszkowa o podpisanie się pod naszym apelem. Podpis można złożyć w naszym sekretariacie ul. Gen. J. Sowińskiego 77 do końca tygodnia!

APEL (do pobrania): https://www.wyszkow.pl/…/…/zaproszenia/apel_wosp_15_I_19.pdf