Zobacz w czym szkoła Pascal może ci pomóc.

Zapoznaj się z informacjami na temat naszej szkoły

Dlaczego Pascal?

Pascal to bezpłatne szkoły policealne dla dorosłych, w których zdobędziesz swój wymarzony zawód. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą, która właśnie ukończyła liceum ogólnokształcące czy dopiero po kilku latach postanowiłeś(aś) kontynuować kształcenie. Posiadamy grupy dla osób, w różnym wieku, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od tego, czy Twój wymarzony zawód to technik administracji czy może opiekunka dziecięca.

W naszej ofercie znajdą się zarówno kierunki typowo dla kobiet (np. technik usług kosmetycznych, czy higienistka stomatologiczna), jak również kursy skierowane bardziej do panów tj. technik bezpieczeństwa i higieny pracy. Oferujemy bardzo szeroki wachlarz kierunków medycznych tj. asystentka stomatologiczna czy opiekun medyczny oraz technik sterylizacji medycznej. Jak również kierunki przygotowujące do zawodów związanych z pracą socjalną (terapeuta zajęciowy), czy opieką nad osobami starszymi (opiekun w domu pomocy społecznej).

Z nami zyskujesz wszystkie uprawnienia!
  • U nas przystąpisz do egzaminów zawodowych i maturalnych
  • Otrzymasz legitymację oraz potrzebne zaświadczenia do WKU, ZUS, MOPS oraz innych instytucji
  • Ze świadectwem Cosinusa możesz bez przeszkód zacząć studia w szkole wyższej
Z nami podnosisz kwalifikacje tak, jak Ci wygodnie!
  • Wybierz tryb zaoczny i studiuj co drugi weekend
  • Wybierz tryb wieczorowy i studiuj popołudniami od poniedziałku do piątku
  • Wybierz szkołę średnią, policealną albo Szkołę Wyższą Cosinus
Z nami zdajesz egzaminy!
  • Mamy jedną z najwyższych zdawalności egzaminów zewnętrznych w kraju
  • Nasi nauczyciele to prawdziwi zawodowcy – większość z nich to egzaminatorzy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych
  • Przed egzaminami możesz skorzystać z dodatkowych, bezpłatnych fakultetów – prowadzonymi ściśle pod egzamin z danego przedmiotu.
Z nami zdobywasz praktykę!
  • Mamy podpisane umowy z wieloma instytucjami, dlatego nasi słuchacze zawsze znajdują atrakcyjne miejsce na odbycie praktyk zawodowych.
  • Praktyki możesz też odbyć w instytucji, którą sam wybierzesz.
  • W naszej szkole kształcisz się w nowocześnie wyposażonych pracowniach: informatycznych, kosmetycznych, laboratoriach i innych!
Z nami szkolisz się na kursach!
  • Dla naszych słuchaczy i nie tylko organizujemy intensywne kursy przedmaturalne – 75 godzin zajęć z przedmiotu oraz 80 z języka obcego
  • Kursy prowadzą egzaminatorzy OKE
  • Jeśli nie powiedzie Ci się na egzaminie – zwracamy koszt kursu

W naszej szkole znajdzie się także coś dla osób, które pragną pracować w sferze biurowej. Technik administracji to kurs przygotowujący do pracy w urzędzie, starostwie, gminie itd. Z kolei florysta to kierunek opracowany specjalnie z myślą o osobach z duszą artystyczną, które poprzez pracę zawodową chcą wyrażać ukryte pokłady kreatywności.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pedagogów, jak również osoby, które z wykładaną tematyką mają styczność od dłuższego czasu podczas swojej pracy zawodowej. Do współpracy zaprosiliśmy tylko najlepszych, gdyż ufamy, że to praktyka czyni mistrza, dlatego chcemy, aby nasi uczniowie właśnie z pomocą doświadczonych pedagogów mogli jak najlepiej przygotować się do zawodu, który będą w przyszłości wykonywać.

Zachęcamy do rejestracji w naszej szkole! Pascal to szkoły policealne z kierunkami medycznymi i zawodowymi oraz specjalnie przystosowany panel słuchacza, który pozwoli na bieżąco sprawdzać plan zajęć i terminy zjazdów oraz zawiadywać swoim grafikiem.