Twoja droga do kariery w DOZ Aptece

Nowy kurs w szkole Pascal: Asystent Farmaceutyczny

Szkoła Pascal ogłasza nabór na nowy jednoroczny kurs: Asystent Farmaceutyczny. Kurs, prowadzony w trybie online, trwa rok i kończy się uzyskaniem certyfikatu
oraz zaświadczenia MEN. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć karierę w aptece i zdobyć niezbędne kwalifikacje do pracy na stanowisku Asystenta Farmaceutycznego.

Kim jest Asystent Farmaceutyczny?

Asystent Farmaceutyczny, często nazywany również Pomocą Apteczną, to osoba, której obowiązki polegają na wsparciu Farmaceutów oraz Techników Farmaceutycznych w codziennych zadaniach. Praca Asystenta obejmuje szeroki zakres działań, które nie wymagają specjalistycznych uprawnień, ale są kluczowe
dla sprawnego funkcjonowania apteki. Do zadań Asystenta należą, m.in. dbanie o czystość pomieszczeń, opieka nad sprzętem i urządzeniami medycznymi
oraz pomoc w organizacji pracy.

DOZ S.A. Partnerem Kursu Asystent Farmaceutyczny

Szkoła Pascal nawiązała współpracę z DOZ S.A., co umożliwia uczestnikom kursu udział w warsztatach i certyfikowanych szkoleniach, a także udziału w zajęciach prowadzonych przez specjalistów z DOZ S.A. Dodatkowo, kursanci będą mieli pierwszeństwo zatrudnienia w wybranej DOZ Aptece.

Co zyskasz dzięki kursowi w Szkole Pascal?

Uczestnicy kursu nabędą umiejętności niezbędne do profesjonalnego wykonywania obowiązków Asystenta Farmaceutycznego. W programie kursu znajdują się między innymi:

• Przygotowanie stanowisk obsługi klientów;
  • Segregacja środków i materiałów opatrunkowych;
  • Pakowanie i organizacja wysyłki leków;
  • Znajomość prawa farmaceutycznego i prawa pracy;
  • Organizacja pracy w aptece;
  • Podstawowy podział i przechowywanie produktów leczniczych;
  • Przyjmowanie dostaw leków;
  • Zasady BHP w aptece;
  • Pierwsza pomoc.

Podczas kursu uczestnicy zostaną wprowadzeni w najważniejsze zagadnienia z prawa farmaceutycznego, poznają struktury organizacyjne aptek oraz zasady prawidłowego przechowywania produktów leczniczych. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą
na efektywne wsparcie farmaceutów w codziennych obowiązkach, co przyczyni się
do poprawy jakości obsługi klienta oraz sprawnego funkcjonowania apteki.

Gdzie można szukać pracy po ukończeniu kursu?

Kwalifikacje zdobyte na kursie w Szkole Pascal otwierają drzwi do wielu miejsc pracy, m.in. w jednej z największych sieci Aptek w Polsce – DOZ dbam o zdrowie.
Asystenci Farmaceutyczni są poszukiwani zarówno w aptekach ogólnodostępnych,
jak i punktach aptecznych na terenach wiejskich. Możliwości zatrudnienia obejmują placówki należące do dużych sieci aptecznych oraz małe, prywatne punkty. W każdym z tych miejsc dobrze przygotowany Asystent Farmaceutyczny będzie stanowił nieocenione wsparcie dla personelu.

Osoby z ukończonym kursem mogą szukać pracy nie tylko w aptekach, ale również
w laboratoriach oraz magazynach leków. Posiadając umiejętności zdobyte w Szkole Pascal, będą mogły wyróżnić się na rynku pracy i szybko wdrożyć się w nowe obowiązki.

Nie zwlekaj, zainwestuj w swoją przyszłość i rozpocznij karierę w farmacji
z kursem w Szkole Pascal!