Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Milena z Międzyrzecza Podlaskiego startuje w Pascal Talent Show

Witajcie, chciałabym opowiedzieć o początkach swojej pasji, która trwa już ponad 10 lat. Od zawsze lubiłam muzykę, nawet teraz, słysząc jakiś fajny kawałek często rusza mi się nóżka w lewo czy prawo. Czuje jakby muzyka władała moim ciałem, a o dziwo słaby ze mnie tancerz…

Jako dzieciak nie przejmujesz się niczym, robisz to co sprawia mega frajdę i nikt nie zdoła Cię powstrzymać przed super zabawą. Jednak, kiedy usłyszysz chociaż odrobinę pochwały, nie od mamy, taty czy babci to dostajesz wielkiego powera. Tak było ze mną, moment w którym pani od muzyki uznała, że całkiem nieźle śpiewam i zaprosiła mnie do chóru szkolnego był dla mnie chwilą gdzie zyskałam wiarę w swoje możliwości. 

Dalszy etap to był czas eksperymentów, chciałam spróbować swoich sił w czymś o czym zawsze marzyłam – czyli gra na gitarze. Poszłam do szkoły muzycznej i odkryłam magiczny świat muzyki klasycznej. Niektóre rzeczy nudziły, a niektóre zachęcały do refleksji. Nie zapomnę tego momentu w którym zagrałam swój pierwszy koncert. Ręce mi się trzęsły jak szalone, aż dziwne, że byłam w stanie utrzymać gitarę. Ogromnie się bałam. Nic tak nie przeraża jak własna porażka… ale to dobrze, jeżeli się czegoś boimy to znaczy, że nam zależy i damy z siebie 101%, aby nie tylko zadowolić innych, ale także samych siebie. Z czasem było coraz lepiej. Palce się wyrobiły w graniu, a lęk już tak bardzo nie dokuczał, nawet udało się wygrać parę mini konkursików. Niestety, po zakończeniu szkoły muzycznej, moja kariera jako gitarzystki, można powiedzieć, że się skończyła. Mogłam zacząć II stopień, ale jakoś nie byłam przekonana do tego wszystkiego. Czułam, jakby to nie było dla mnie, prawdopodobnie przez rodzaj muzyki.

Aktualnie, śpiewam i gram tylko w domu – dla siebie i rodziny. Chodź zobaczymy co jeszcze przyniesie nam czas. Muzyka stała sie dla mnie w pewnym rodzaju chwilą relaksu, a także zabawy. Niektóre sprawy mogły potoczyć się inaczej, ale cieszę się, że mogłam doświadczyć tylu rzeczy, bo to czego się nauczymy to nikt nie wybije nam z głowy. Zostaje z nami na zawsze.

Na Milene możesz głosować codziennie pod adresem: https://pascal.edu.pl/talentshow/glosuj/?id=09/ oraz w sekretariatach szkoły Pascal wypełniając kartę do głosowania z mnożnikiem x10

pascal-talent-showpascal-talent-show