Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Pascal Chojnice wspiera schronisko

Uwaga miłośnicy zwierząt i wszyscy, którym ich los nie jest obojętny! Ruszyła akcja „Pascal Chojnice wspiera schronisko”!

Zwierzęta w schroniskach to nierzadko skrzywdzone, po wielu przejściach psy i koty. Porzucone, niechciane, przelęknione i nieufne. Często wymagają specjalistycznej karmy albo po prostu dobrej karmy i zwykłych środków czystości. To taka absolutna podstawa, by zapewnić im byt. Tylko czy życie bez przyjemności ma sens? Czworonożnym przyjaciołom również można podarować trochę przyjemności. Dzięki wolontariuszom zwierzęta wychodzą na spacery, a dzięki naszej akcji możesz podarować im między innymi smakołyki.

Wystartowała akcja „Pascal Chojnice wspiera schronisko”. Zwracamy się do wszystkich, którym los czworonogów nie jest obojętny. Jak się przyłączyć do akcji?

Szczegóły akcji

Już teraz możesz nabyć w dowolnym sklepie zoologicznym to, czego najbardziej potrzebują czworonogi i przynieść do Pascala. Zbiórka organizowana jest w sekretariacie szkoły w Chojnicach, mieszczącej się przy ul. 31 Stycznia 28/2. Sekretariat otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 oraz w sobotę w godzinach 9-15.

O zakończeniu zbiórki będziemy informować. Zebrane dla kotów i psów artykuły zostaną przekazane przez pracowników Pascala do Schroniska dla Zwierząt Przytulisko. Z pewnością większości mieszkańców Chojnic jest to dobrze znane miejsce.

Czego potrzebują czworonogi w schronisku, co zbieramy?

Zbieramy podstawowe artykuły dla zwierząt oraz takie, które sprawią, że ich żywot będzie lepszy. Poza tym środki czystości, dzięki którym schronisko może funkcjonować.

Schronisko potrzebuje:

  • karmę mokrą: psy, koty, kocięta,
  • karmę specjalistyczną: Gastro Intestinal, Hypoallergenic,
  • smakołyki: gryzaki i kości- czyli to co zwierzaki lubią najbardziej,
  • środki do pielęgnacji: Octenisept, płatki kosmetyczne, patyczki do uszu,
  • środki czystości: płyn do mycia naczyń, Domestos (antybakteryjny), Cif (mleczko), proszek do prania, płyn do dezynfekcji powierzchni płaskich, mydło antybakteryjne,
  • artykuły do utrzymania czystości: ręczniczek papierowy, gąbki, ściereczki, papier toaletowy, rękawiczki lateksowe bądź nitrylowe w rozmiarze S oraz M.

Jak zawsze stawiamy na jakość, dlatego prosimy o przynoszenie karmy dobrej jakości, mając na uwadze, że psy ze schronisk wiele przeszły. Dlatego potrzebują wysokiej jakości karmy, nawet jeśli jest to kosztem dużo niższej wagi, w porównaniu z najtańszą dostępną w sklepie.

Potrzeby schroniska są bardzo duże. Jednak dzięki ludziom dobrej woli, opuszczone koty i psy mogą funkcjonować w godziwych warunkach. Dlatego koniecznie przyłącz się do akcji i powiedz o niej swoim bliskim. Relację z akcji możesz śledzić na naszych mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/PascalChojnice