Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Lubisz pracę przy komputerze? Kursy zawodowe dla Ciebie

Millenialsi mogli jeszcze słyszeć od swoich rodziców, że mają nie siedzieć tyle przy komputerze, bo w przyszłości nikt im za to nie zapłaci. Kolejne pokolenie – Generacja Z, choć przede wszystkim ich dziadkowie wciąż mogą tego nie rozumieć, doskonale wiedzą już, że sytuacja na rynku pracy wygląda dziś zupełnie inaczej. Nieustanny rozwój nowych technologii, ale i samej branży e-commerce sprawiają, że obecnie jest naprawdę duże zapotrzebowanie na specjalistów biegle obsługujących komputer i internet, w tym posługujących się także wysoce specjalistycznym oprogramowaniem. Także sama pandemia koronawirusa uświadomiła wielu pracodawcom, że obecnie do wykonywania wielu różnych zawodów wystarczy właśnie służbowy laptop i dostęp do internetu – nie wspominając już nawet o freelancerach, którzy od dawna funkcjonowali właśnie w ten sposób. Jeśli czujesz więc, że tego typu zawód, w którym pracuje się głównie przy komputerze, może dawać Ci satysfakcję, sprawdź, jakie jednoroczne kursy zawodowe przygotowaliśmy dla Ciebie w szkołach policealnych Pascal!

Zawody, których istotą jest praca przy komputerze

W ich przypadku większość czasu spędzać będziesz właśnie przed ekranem monitora. Aby dobrze wykonywać swoje obowiązki, poza danymi czy też ewentualnymi wskazówkami od Klienta, które pozyska dla Ciebie ktoś inny (o ile pracować będziesz na etacie lub umowie B2B), nie będzie Ci potrzebne bowiem nic więcej niż komputer, specjalistyczne oprogramowanie bądź aplikacja webowa oraz dostęp do internetu. Jeśli nawet kontakt z klientem z Twojej strony będzie niezbędny, będzie to niewielka część Twojej pracy. Do opracowanych przez naszych specjalistów kursów zawodowych, które pozwalają znaleźć zatrudnienie na tego rodzaju stanowiskach, należą m.in. nasze jednoroczne kursy na:

  • grafika komputerowego,
  • specjalistę ds. reklamy i marketingu,
  • specjalista ds. rachunkowości i finansów.

Wszystkie powyższe profesje związane są właśnie stricte z obsługą specjalistycznego oprogramowania desktopowego bądź też aplikacji oraz narzędzi dostępnych online. Grafik komputerowy, poza oczywiście kreatywnością oraz zmysłem estetycznym, musi posiąść umiejętności z zakresu posługiwania się różnymi programami graficznymi do obróbki zdjęć oraz filmów, a także mieć choćby podstawowe pojęcie o tym, jak funkcjonuje branża e-commerce oraz współczesne strony www. Specjalista ds. reklamy i marketingu powinien dziś odnajdywać się nie tylko w projektach kampanii telewizyjnych lub radiowych, lecz przede wszystkim tych prowadzonych online – w wyszukiwarkach oraz w szeroko pojętych social mediach. Z kolei specjalista ds. rachunkowości i finansów nie obejdzie się dziś bez znajomości programów finansowo-księgowych.

Zawody, w których równie istotny jest bieżący kontakt z klientem

Poprzednia grupa kursów dotyczyła profesji, w których kontakt z klientem, o ile w ogóle ma miejsce, jest ograniczony do niezbędnego minimum – często np. wyłącznie do wymiany e-maili. Są jednak jeszcze takie stanowiska, w których kluczowe pozostają spotkania z klientami czy też pilnowanie i koordynowanie pracy różnych podwykonawców. Zalicza się do nich m.in. praca dekoratora i projektanta wnętrz. Kurs zawodowy w tym kierunku, który odbyć można w szkołach Pascal, ze względu na obecne wymagania rynkowe, obejmuje również naukę obsługi programów projektowych. Zajmując się bowiem aranżacją wnętrz dla swoich klientów przygotowuje się bowiem każdorazowo zarówno projekty 2D, jak również trójwymiarowe wizualizacje, które chyba najlepiej przemawiają do wyobraźni zleceniodawców. Praca przy komputerze jest więc nieodłącznym elementem tej profesji, jednak bez osobistych rozmów z klientami czy wizyty w miejscu, które wymaga przygotowania nowej aranżacji, realizacja zlecenia byłaby po prostu niemożliwa.

Jeśli lubisz kontakt z klientem, lecz jednocześnie preferujesz pracę z biura (lub na home office) przy komputerze, możesz rozważyć także zapisanie się na nasz jednoroczny kurs zawodowy na doradcę ds. obsługi klienta. Dziś poza telefonicznym kontaktem z klientami duża część obowiązków wiąże się właśnie z obsługą baz danych oraz systemów informatycznych do zarządzania tym kontaktem.