Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Jak wygląda nauka w liceum dla dorosłych?

[:pl]Wiele osób chciałoby uczyć się i rozwijać przez całe życie. Jesteś jedną z nich? A może pragniesz zmienić kwalifikacje i ciągnie Cię do zupełnie innej dziedziny niż dotychczas? Właśnie dla takich osób powstają licea dla dorosłych. Nie ogranicza nas wiek, doświadczenie zawodowe, predyspozycje – a wiąże siła pragnienia zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Wśród tak zaangażowanych i otwartych na komunikację słuchaczy z pewnością poczujesz się swobodnie.

Jak przebiega nauka w liceum dla dorosłych?

Do wyboru naszych słuchaczy proponujemy dwa sposoby nauki: wieczorowy w ciągu tygodnia lub zaoczny, czyli weekendowy. Program jest skonstruowany w taki sposób, aby słuchacze nie musieli tracić w trakcie lekcji czasu na formalności, nieistotne elementy czy troszczenie się o punkty lub oceny. Staramy się przede wszystkim zainteresować słuchaczy ciekawym przebiegiem każdego spotkania. Wykorzystujemy pomoce dydaktyczne, w tym technologię informatyczną, natomiast po lekcjach i w ich trakcie, każda osoba ma przestrzeń do własnej wypowiedzi, zadawania pytań i pogłębiania danego tematu.

Dziedziny, który nauczamy w liceum

Dorośli mogą skorzystać z rozmaitych lekcji, które są ujęte w podstawie programowej oraz na egzaminie maturalnym. Są to między innymi przedmioty humanistyczne: język polski i wybrany język obcy, WOS czy historia. Wśród przedmiotów ścisłych warto z kolei wymienić matematykę i chemię, fizykę oraz biologię i geografię. Warto także pamiętać o potrzebnych we współczesnym świecie lekcjach informatyki i podstaw przedsiębiorczości, które przygotowują naszych słuchaczy do śmiałego dzielenia się własnymi umiejętnościami z innymi. Wszystkie lekcje przeprowadzane są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogów.

Wsparcie naszych słuchaczy

Z uwagi na to, że oferta naszego liceum skierowana jest do osób dorosłych, przykładamy szczególną wagę do zapewnienia im pełnego komfortu związanego z finansowaniem swojej nauki. Proponujemy między innymi wydanie legitymacji, dzięki której nasi słuchacze mogą zaoszczędzić na przejazdach komunikacją miejską i regionalną (bilety ulgowe).

Zapraszamy! Rozwiń z nami swój potencjał!