Zarezerwuj miejsce ON-LINE

300 zł na Dobry Start

Pieniądze z programu Dobry Start dla Słuchaczy Pascala – sprawdź jak otrzymać świadczenie

Dobry Start to rządowy program, który swój debiut miał w lipcu 2018 roku. Jego celem jest finansowe wsparcie uczniów przy kompletowaniu niezbędnych rzeczy do nauki. Jest skierowany do uczniów, którzy mają nie więcej niż 20 lat. Słuchacze Pascala również otrzymają świadczenie, jeśli wpisują się w kryteria wiekowe.

300 zł dla słuchaczy

W ramach programu Dobry Start każdy uczeń otrzymuje 300 zł. Świadczenie wypłacane jest również słuchaczom Pascala. Dlatego, jeśli masz pomiędzy 18 a 20 lat, złóż wniosek o jego wypłatę. Uczniowie, którzy ukończyli 20 lat przed rozpoczęciem roku szkolnego (ale w obecnym roku kalendarzowym), również otrzymają świadczenie.

Uczniowie z niepełnoprawnością mogą korzystać ze świadczenia 300+ do ukończenia 24. roku życia.

Wnioski – terminy

Wnioski o wypłatę świadczenia można już składać. Przyjmowane są od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. W ubiegłych latach było tak samo. Natomiast wypłata świadczenia zależy od daty złożenia wniosku. W przypadku wniosków złożonych w lipcu i w sierpniu, wypłaty realizowane są do końca września. Później złożone wnioski wiążą się z dwumiesięcznym okresem oczekiwania.

Jak złożyć wniosek?

Jedyną drogą jest skorzystanie z internetu. W tym roku zaszły zmiany, jeśli chodzi o instytucję, która wypłaca świadczenie. Od tego roku zajmie się tym ZUS. Wniosek można złożyć online przez Emp@tia, PUE ZUS bądź konto bankowe. W przypadku dwóch pierwszych opcji, tożsamość należy potwierdzić Profilem Zaufanym albo Kwalifikowanym Podpisem Elektronicznym, albo zalogować się przez bankowość elektroniczną. Do wypełnienia wniosku konieczne są takie dane jak PESEL oraz dane adresowe naszej placówki.

Jeśli zdecydujesz się na złożenie wniosku o świadczenie przez bank, to jedyną opcją jest bankowość elektroniczna. Nie da się złożyć wniosku w placówce banku ani przez infolinię.

Świadczenie wypłacane jest wyłącznie w formie bezgotówkowej, przelewem na wskazane konto bankowe.