Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Czy do szkoły policealnej potrzebna jest matura?

Życie układa się różnie. Nie zawsze mamy też pełną kontrolę nad tym, jak się ono potoczy. Poza tym często nie mamy również gotowego planu na wiele lat do przodu bądź z czasem rzeczywistość mocno go weryfikuje. Matura jest przy tym egzaminem, który pozwala ubiegać się o miejsce na uczelniach lub w innych szkołach wyższych. Nie jest ona jednak obowiązkowa ani dla absolwentów techników ani też dla osób, które ukończyły liceum. Niekiedy zdarza się również, że przede wszystkim absolwenci techników, którzy zdają egzamin potwierdzający ich kwalifikacje zawodowe, w ogóle nie podchodzą do matury ze względu właśnie na możliwość wykonywania interesującej ich profesji bez niej. Po czasie może okazać się jednak, że w danym zawodzie nie ma zapotrzebowania na kolejnych specjalistów. Osoby, które podeszły do egzaminu maturalnego i zdały go, mogą mieć natomiast problem z dostaniem się na wymarzone studia ze względu na zbyt dużą liczbę kandydatów.

Bez względu jednak na to, czy masz maturę czy nie, jeżeli chcesz zdobyć wiedzę i kwalifikacje niezbędne do wykonywania interesującego Cię zawodu, po ukończeniu liceum bądź technikum możesz kontynuować swoją edukację w szkole policealnej. Bezpłatna szkoła policealna dla dorosłych Pascal nie wymaga matury na żadnych z prowadzonych kierunków! Dla nas najważniejsza jest Twoja chęć do zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji.

Czym są szkoły policealne?

Pozwalają one osobom posiadającym wykształcenie średnie kontynuować edukację i przede wszystkim zdobyć stosowne kwalifikacje w wybranym przez siebie zawodzie. Nauka trwa w nich zazwyczaj rok lub dwa lata, jednak na wybranych kierunkach, takich jak np. technik BHP, słuchacze uczęszczają na zajęcia przez trzy semestry.

W zależności od kierunku, na koniec procesu kształcenia bądź również jeszcze w jego trakcie słuchacze mogą podejść do egzaminów potwierdzających ich kwalifikacje w danym zawodzie. Po ich zdaniu otrzymują świadectwa w danej kwalifikacji.

Co jest potrzebne, aby dostać się do bezpłatnej szkoły policealnej Pascal?

Aby zapisać się do jednej z naszych szkół policealnych, wystarczy mieć ukończone 18 lat (lub osiągać pełnoletność w danym roku kalendarzowym) i posiadać wykształcenie średnie, tj. być absolwentem liceum bądź technikum. Oczywiście możesz mieć zdaną maturę, jednak nie wymagamy jej od Ciebie. Konieczne jest jedynie dostarczenie zgłoszenia, co możesz zrobić online za pośrednictwem naszej strony internetowej, a także przedstawienie poniższych dokumentów:

  • dowód osobisty,
  • świadectwo ukończenia liceum lub technikum,
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki od lekarza medycyny pracy.

Jeżeli więc masz za sobą liceum lub technikum i chcesz kształcić się w jednej z prowadzonych przez nas szkół policealnych na którymś z naszych 20 perspektywicznych kierunków, nic nie stoi na przeszkodzie! Prześlij nam swoje zgłoszenie, dostarcz niezbędne dokumenty i zdobądź z nami dyplom, który pozwoli Ci realizować się w wybranym zawodzie! Z nami nie potrzebujesz matury, żeby spełniać się zawodowo i znaleźć pracę na atrakcyjnym stanowisku!