Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Akcja Pascal na Ratunek- zrób z nami wiele dobrego dla pszczół, zwierząt i potrzebujących!

Autor: PASCAL

21 maja ruszyła Akcja Pascal na Ratunek. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę. To nic nie kosztuje, oprócz zbierania nakrętek.

Codziennie otwieramy butelki z wodą mineralną, napoje gazowane, jogurty i inne produkty, które mają plastikowe nakrętki. Nie wyrzucaj ich, zbieraj i przynieś do jednego z sekretariatów szkoły. Razem sprawimy, że świat będzie lepszy, piękniejszy!

Główne założenia Akcji

pascal na ratunek

Akcja, choć oparta tylko na plastikowych korkach, ma na celu wielotorową pomoc. Ma też służyć podniesieniu świadomości w lokalnych społecznościach, jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne i pszczoły. Dołącz do nas, bo mały wkład każdego z nas przerodzi się w wielkie czyny.

Szczegóły akcji:

  • do końca sierpnia w sekretariatach szkoły Pascal zbierane są nakrętki,
  • każdy, kto przyniesie nakrętki, otrzyma nasiona roślin miododajnych,
  • za każde zebrane 5 kg nakrętek, Pascal przekaże do lokalnego schroniska 5 kg karmy,
  • zebrane nakrętki zostaną przekazane na akcje charytatywne.

Jakie nakrętki zbieramy?

Do recyklingu nadają się określone rodzaje nakrętek. Przede wszystkim są to korki, które nie mają etykiet oraz cen. Zbieramy wyłącznie plastikowe nakrętki. Nie mogą zawierać elementów metalowych i papierowych wewnątrz (co zdarza się np. przy nakrętkach słoików z kawy, keczupu).

Recyclingowi podlegają nakrętki plastikowe nie tylko po napojach. Zbieraj również korki od mleka, jogurtów, po sokach w kartonach, płynach do prania, płukania i innych zamkniętych plastikową nakrętką. Poza tym po kosmetykach. Jak widać każdego dnia mamy do czynienia z plastikowymi nakrętkami, czasem bezwiednie je wyrzucamy. Teraz wrzucaj je do worka, który trafi do Pascala. To równa się realna pomoc!

Jedna akcja = 4 korzyści

pascal na ratunek

Jak to możliwe?

  1. Zbierasz nakrętki, czyli dbasz o środowisko naturalne.
  2. Za oddane nakrętki dajemy paczkę nasion roślin miododajnych. Ty sadzisz, a pszczoły robią coś dobrego dla ludzi i środowiska.
  3. Za każde 5 kg zebranych nakrętek, Pascal podaruje 5 kg karmy dla lokalnych schronisk. To uczciwy układ, dzięki któremu im więcej zbierzesz, tym więcej otrzymają zwierzęta.
  4. Zebrane nakrętki przekażemy na akcje charytatywne. Pomogą tym, którzy są teraz w trudnej sytuacji!

Łącząc siły mamy wielką moc! Pomoc w takim wydaniu kosztuje tylko trochę uwagi poświęconej zbieraniu nakrętek i przyniesieniu ich do jednego z sekretariatów Pascala. Jesteśmy w 24 miastach.   Nie wiesz, gdzie jest najbliższa placówka? Sprawdzisz to na stronie Akcji Pascal na Ratunek, kliknij tutaj.

Po co zbierane są nakrętki, jak pomagają?

Z nakrętek powstają pożyteczne rzeczy, z których korzystasz na co dzień. Worki na śmieci, donice, różne opakowania. Firmy zajmujące się recyklingiem, robią z nich granulat, z których później powstają inne praktyczne rzeczy. Zbieranie nakrętek ma sens, a teraz, gdy dodatkowo pomożesz pszczołom, schroniskom, innym i naszej planecie, tym bardziej przyłącz się do naszej Akcji. Zebrane nakrętki trafią na akcje charytatywne, dzięki nim potrzebujący pomocy osiągną swój cel bądź bardzo się do niego zbliżą.

Śledź na bieżąco nasze media społecznościowe, w nich relacjonujemy przebieg Akcji i Wasz wkład! Dobro wraca, nie pozostawaj obojętny, tym bardziej, że to nic nie kosztuje.

pascal-talent-show