Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Kurs jednoroczny

Grafik komputerowy

konkurs-1
Opis kursu

Współczesny rynek jest niezwykle wymagający pod względem estetyki różnych form przekazu – od klasycznych ulotek i banerów reklamowych, przez foldery oraz dokumentację dla klientów czy wreszcie wygląd sklepów i stron internetowych. Dobry grafik komputerowy jest dziś więc niezwykle cenionym pracownikiem bądź podwykonawcą, którego praca może przekładać się na realne zyski różnego rodzaju firm i instytucji. Jest to jednocześnie osoba z pasją artystyczną, która, w oparciu o informacje uzyskane od zleceniodawcy oraz własny zmysł estetyczny, przekształca swoje pomysły w konkretne projekty.

Praca w tym zawodzie, ze względu na jego specyfikę, może gwarantować różnorodność wykonywanych na co dzień zleceń. Daje jednak także możliwość wyspecjalizowania się w realizacji wyłącznie wybranych materiałów wizualnych bądź w opracowywaniu ich dla konkretnej branży, w której czujemy się najlepiej.

Jaką wiedzę i umiejętności będziesz posiadać po rocznym kursie na grafika komputerowego?

Świat grafiki to specjalne programy komputerowe, które podczas kursu poznaje od podszewki każdy jego uczestnik – od najbardziej popularnych na rynku programów do obróbki zdjęć po aplikacje do montowania filmów multimedialnych. Doskonale zdajemy sobie ponadto sprawę z tego, że osoba wykonująca ten zawód, powinna być osobą nie tylko o wysokich kompetencjach w obszarze przygotowywania projektów od strony technicznej, lecz także o rozwiniętej wyobraźni plastycznej. Spod rąk grafika komputerowego wychodzi bowiem wiele różnych materiałów wizualnych, tj. logotypy, prezentacje, ulotki, plakaty, billboardy, banery, okładki, layouty stron internetowych itd., które różnią się od siebie pod wieloma względami. Właśnie dlatego na rocznym kursie w wybranej przez Ciebie szkole policealnej Pascal będziemy wspierać Cię w szeroko pojętym rozwoju umiejętności w zakresie tworzenia wszystkich popularnych dziś form będących nieodłącznym elementem współczesnego marketingu online i offline.

Osoba pracująca jako grafik komputerowy to człowiek, który nie boi się nieszablonowego myślenia, umie przełamywać stereotypy i jest bardzo kreatywny. Te cechy również chcemy zaszczepić i rozwijać w słuchaczach naszego jednorocznego kursu.

Czego możesz oczekiwać szukając pracy jako grafik komputerowy?

Zawód ten cieszy się dość dużym zainteresowaniem na współczesnym rynku pracy. Grafik komputerowy może pracować dla wielu branż, jak również na własny rachunek jako freelancer. Można by rzec, że taki człowiek to skarb w praktycznie każdej firmie, która chce, by o jakość i estetykę jej materiałów reklamowych dbał profesjonalista. Poza tym po kursie jednorocznym w jednej ze szkół policealnych Pascal zatrudnienia można szukać w agencjach reklamowych, biurach projektowych, a także w szeroko pojętych mediach oraz wydawnictwach, które do realizacji swoich bieżących projektów również potrzebują osoby o odpowiednich kwalifikacjach.


CZAS TRWANIA:
1 ROK

UZYSKANY DOKUMENT:
CERTYFIKAT UKOŃCZENIA KURSU SZKOŁY PASCAL, ORAZ ZAŚWIADCZENIE ZGODNE ZE WZOREM MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

TRYB NAUCZANIA:
ZAOCZNY

ZALICZENIE:
TAK
Plan nauczania

Przedmioty:

Historia i wprowadzenie do grafiki
Narzędzia pracy grafika komputerowego
Teoretyczne podstawy grafiki komputerowej
Prowadzenie działalności projektowej
Projektowanie do Internetu, mediów społecznościowych
Grafika rastrowa
Grafika wektorowa

Wiedza i umiejętności po kursie**

Po tym kursie zdobędziesz:

umiejętności posługiwania się programami graficznymi, do obróbki zdjęć oraz montowania filmów multimedialnych
umiejętność projektowania i tworzenia różnych wizualizacji
znajomość grafiki rastrowej i wektorowej
podstawę wiedzę z historii, teorii i narzędzi pracy grafiki komputerowej

Perspektywy pracy

Agencje reklamowe
Media
Wydawnictwa
Studia graficzne
Biura projektowe
Działy marketingowe

ola kot

Agencje reklamowe
Media
Wydawnictwa
Studia graficzne
Biura projektowe
Działy marketingowe

Zarezerwuj miejsce
Kurs standardowy
186
miesięcznie
Standardowa cena kursu
(płatna w 10 ratach).
Zapisz się ✓
Najkorzystniejsza opcja
Dla aktywnego słuchacza szkoły PASCAL
140
miesięcznie
(płatna w 10 ratach).
Zapisz się do naszej szkoły aby korzystać z atrakcyjnych cen kursów.
Zapisz się ✓
Kurs standardowy
167
miesięcznie
Standardowa cena kursu
(płatność jednorazowa).
Zapisz się ✓
Podobne kursy
Technik usług kosmetycznych
0

Szczegóły >