Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Twój własny olejek lawendowy do włosów

Jeśli marzysz o włosach, które nie tylko olśniewają blaskiem, ale również unoszą się delikatnym zapachem, to stworzenie własnego olejku do włosów może być świetnym pomysłem. Sprawdź prosty przepis na olejek lawendowy, który dodatkowo uspokoi zmysły i sprawi, że Twoje włosy będą odżywione.

Składniki:

  1. Olej nośny
  2. Sucha lawenda – w proporcji 1/4 do olejku nośnego

Przygotowanie:

  1. Wybór oleju nośnego: sprawdź przewodnik w poprzednim wpisie klikając tutaj
  2. Wybór lawendy: Zdobądź suchą lawendę. Możesz ją zakupić w sklepach zielarskich lub online.
  3. Połączenie składników: Umieść suchą lawendę w słoiku, a następnie zalej ją wybranym olejem nośnym. Zamknij słoik dokładnie.
  4. Maceracja: Umieść słoik w miejscu słonecznym i pozostaw go tam przez około 2-4 tygodnie. Proces ten nazywa się maceracją, podczas której składniki lawendy zetrą się z olejem, nadając mu charakterystyczny aromat i właściwości.
  5. Przecedzenie: Po upływie 2-4 tygodni przecedź olejek przez gazę lub drobne sitko, aby pozbyć się resztek lawendy.
  6. Butelkowanie: Przelej olejek do butelki z ciemnego szkła, co pomoże zachować jego jakość i aromat przez dłuższy czas.

Jak stosować:

Po stworzeniu własnego olejku lawendowego, możesz stosować go na kilka sposobów

  • Olejowanie włosów: Przed myciem włosów, delikatnie wmasuj niewielką ilość olejku w skórę głowy i włosy. Pozostaw na minimum 30 minut lub nawet na całą noc, a następnie dokładnie spłucz i umyj włosy jak zwykle.
  • Dodatek do odżywki: Dodaj kilka kropel olejku do swojej ulubionej odżywki lub maski do włosów. W ten sposób wzbogacisz swoją pielęgnację o aromatyczny dodatek.

Tworzenie własnego olejku lawendowego to nie tylko szansa na unikalną pielęgnację, ale także moment twórczego relaksu. Twoje włosy będą Ci za to wdzięczne, a Twoje zmysły zanurzą się w lawendowym raju.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, zachęcamy do zapisu na kierunek Technik Usług Kosmetycznych, na którym zgłębisz wiedzę z zakresu urody, pielęgnacji i zdrowia.

Zarezerwuj miejsce

olejowanie-wlosowmgiełki odświeżające