Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Technik sterylizacji medycznej

Prawidłowa dezynfekcja narzędzi oraz sprzętu wykorzystywanego podczas zabiegów i operacji wymaga precyzji i specjalistycznej wiedzy. Technik sterylizacji medycznej w codziennej pracy odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa mikrobiologicznego w placówkach zdrowia. Zajmuje się on obsługą autoklawów oraz innych urządzeń sterylizujących, a także magazynowaniem zdezynfekowanych materiałów. W naszej szkole możesz ukończyć kierunek, który w pełni przygotuje Cię do tego zawodu.

Kompetencje wymagane w zawodzie technika sterylizacji medycznej

Jeśli wyróżniają Cię takie cechy jak dokładność, odpowiedzialność oraz zdolności organizacyjne, nasza propozycja może być właśnie dla Ciebie. Nie bez znaczenia jest także podstawowa wiedza z zakresu biologii i chemii, która ułatwia Ci przyswajanie materiałów szkoleniowych. Kierunek sterylizacji medycznej w szkole policealnej, dzięki któremu osiągniesz tytuł technika, to świetna opcja dla osób, które dobrze odnajdują się w pracy zespołowej.

Możliwości zatrudnienia

Osoby zainteresowane rozwojem zawodowym powinny wybierać kierunki, które daję realne szanse na znalezienie pracy w danym obszarze. Szpitale, kliniki, przychodnie zdrowia czy gabinety dentystyczne – to tylko niektóre miejsca, w których zatrudnienie może znaleźć technik sterylizacji medycznej. Szkoła policealna umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności, które z pewnością docenią przyszli pracodawcy. Nasze kierunki prowadzone są w weekendy, co jest szczególnie istotne dla osób już aktywnych na rynku pracy.

Korzyści z nauki w szkole policealnej

Ośrodki kształcenia dorosłych oferują wiele ciekawych kierunków rozwoju. Jednym z nich jest technik sterylizacji medycznej. Zaocznie zawód ten można zdobyć w ramach rocznego kierunku. Jest to stosunkowo krótki czas w obliczu możliwości, jakie zdobywają osoby, które ukończyły szkolenie. Słuchacze w naszej szkole policealnej biorą udział w praktycznych zajęciach. Dzięki temu nabywają umiejętności cenionych przez pracodawców i zwiększają swoje szanse na stabilne zatrudnienie. Rozwijaj swoją karierę w sektorze medycznym na naszym kierunku sterylizacji. Dołącz do nas już dziś!