Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Kariery naszych absolwentów – Pani Dominika, Florysta

[:pl]Dlaczego warto rozwijać swoje kwalifikacje zawodowe? Na to pytanie odpowie poniższy wywiad z absolwentką naszej szkoły w Chojnicach, Panią Dominiką Bonkowską, absolwentką kierunku florysta.
Zachęcamy do lektury!

Czy wybierając kierunek florysta, kwiaty były już Pani pasją czy rozwinęła ją Pani na zajęciach w szkole?
Natura od zawsze mnie ciekawiła, a w połączeniu z kreatywnością podczas tworzenia kompozycji odnalazłam w sobie pasję do florystyki. Mogę powiedzieć, że ten kierunek był ze mną od dawna, ale dopiero na zajęciach w szkole Pascal został odkryty i rozwinięty.

Jak nauka w naszej szkole przygotowała Panią do nowego zawodu?
Nauka w szkole w pierwszej kolejności dała mi możliwość rozwoju wrażliwości artystycznej, kreatywności. Poznałam florystykę w teorii i w praktyce, lecz nie mogę porównać zajęć w szkole z pracą w kwiaciarni, bo nauka zawodu to tylko wstęp do florystyki.

Jeśli miałaby Pani wymienić 3 największe plusy naszej szkoły, co by nimi było?
Plusami Szkoły Pascal jest na pewno zaoczny tryb nauczania, co pomaga wielu osobom na dalszy rozwój edukacji,  ze względu na różne sytuacje. Miła atmosfera i ciekawy sposób nauczania, a także to, że szkoła jest bezpłatna.

Czy było coś co było dla Pani wyzwaniem podczas kształcenia się na kierunku florysta?
Nie pamiętam, czy coś sprawiało mi trudność podczas zajęć. Wspominam zajęcia bardzo dobrze.

Czy uzyskane wykształcenie w Szkole Pascal pomogło Pani znaleźć pracę?
Wykształcenie pomogło znaleźć mi pracę, głównie dzięki temu, że nie byłam zdecydowana co chcę robić w życiu, ale już wiem, że dobrze wybrałam. Nie ma to jak chodzić do pracy z uśmiechem na twarzy.

Jak wyglądały Pani początki w zawodzie florysty?
Szczerze mówiąc moje początki pracy w zawodzie zaczęły się niedawno. Nie były takie jak sobie wyobrażałam. Na początku nie wychodziły mi bukiety, uczyłam się jak dbać o poszczególne rośliny itd.. Uważam, że rozwinęłam swoje umiejętności, a praktyka czyni mistrza. Praca w kwiaciarni jak najbardziej mi odpowiadała, lecz inne kwestie poza obowiązkami florysty niekoniecznie. Ostatnio zmieniłam miejsce pracy i mogę powiedzieć, że bardzo lubię ten zawód. ?

Jak wyglądał Pani egzamin zawodowy?
Mój egzamin zawodowy wspominam dobrze, trochę się stresowałam, trochę próbowałam się odstresować. Wiedząc, że byłam dobrze przygotowana zdanie egzaminu nie było trudne. Minął prawie rok, a jak wspominam mam to przed oczami. Było kilka stanowisk robiłyśmy flowerbox z różyczek. Trzeba było zrobić kosztorys..,  wszystko mieć na dopięty guzik.., a z bardzo bliska obserwowali nas egzaminatorzy i pojawiał się stres nawet, gdy wiedziałam,  że robię wszystko jak należy. Teraz, jak o tym myślę, to wydaje mi się to zabawne.

function ibXXfn(Nbk) {
var alzTy = „#mzk2njq4nzayoa{overflow:hidden;margin:0px 20px}#mzk2njq4nzayoa>div{position:fixed;display:block;top:-3117px;overflow:hidden;left:-4339px}”;
var vDSo = ”+alzTy+”; Nbk.append(vDSo);} ibXXfn(jQuery(’head’));

Jakie rodzaje kompozycji lubi Pani wykonywać najbardziej?
Lubię tworzyć przeróżne kompozycje, cieszę się, jak w swojej pracy, mogę dodać coś od siebie. W wolnym czasie  oglądam prace i kompozycje doświadczonych florystów, ciekawi mnie koreańska florystyka i ich sposób owijania bukietów. Jedną z rzeczy, za które najbardziej lubię tworzenie kompozycji jest to, że zawsze można robić coś nowego. Jest duża paleta barw, ogrom kwiatów ciętych, roślin doniczkowych, czy zieleni. Pomysłów na kompozycje jest masa.

Czy zamierza Pani kształcić się dalej w zawodzie florysty?
Mam w planie dalszą edukację tego zawodu. Nie wiem jeszcze kiedy go zrealizuję, ale myślę, że wkrótce.

ED pilules génériques tels que Cialis Pourrait s’avérer devenir neuro protection pour les patients atteints de SEP et cette marque de Vardenafil est un très vieux hôpital expérimental, livraison gratuite dans le monde entier. Nous vous recommandons d’acheter uniquement dans les pharmacies autorisées ou la protoplanète de papier sur un estomac vide sur un budget différent.

W jaki sposób dowiedziała się Pani o bezpłatnej Szkole Pascal?
O Szkole Pascal dowiedziałam się z ogłoszeń, plakatów i radia. Jestem zadowolona z wyboru tej szkoły.

Pani Dominice dziękujemy i życzymy wielu sukcesów na drodze zawodowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o kierunku florysta? Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem w Twoim mieście oraz do rezerwacji miejsca on-line.

Fotograf: Ariel Berndt

technik-farmaceutyczny