Kochani ruszamy z ważną akcją – Maluszki z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku potrzebują wsparcia w oczekiwaniu na kochających rodziców.

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, przyjmującym noworodki i niemowlęta w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców.

Jakie dzieci trafiają do Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku?

„Przyjmujemy noworodki i niemowlęta w wieku od urodzenia do ukończenia pierwszego roku życia z województwa mazowieckiego. Są to dzieci niechciane, pozostawione po urodzeniu w szpitalu, w oknach życia, odebrane rodzicom na skutek interwencji sądu lub policji, przyniesione dobrowolnie przez rodziców.” (tekst pochodzi ze strony www.adopcja.org.pl)

Jeśli ich los nie jest Wam obojętny – prosimy przyłączcie się!
Dzieciaki czekają na:
– pieluszki w najmniejszych rozmiarach 0,1,2;
– chusteczki nawilżane;
– mleko modyfikowane 1,2;
– kosmetyki dla noworodków i niemowląt,
– kaszki ryżowe i mleczno-ryżowe,
– herbatki dla niemowląt.

Akcję prowadzą:
– Oddział Neonatologiczny SP ZZOZ w Wyszkowie,
– Grupa PASCAL Sp. z o.o. Oddział w Wyszkowie.

Dary rzeczowe przynosić można:

– do Joanny Zalewskiej Zastępcy Pielęgniarki Oddziałowej na Oddziale Neonatologicznym SP ZZOZ w Wyszkowie,

– do sekretariatu Szkół Pascal przy ul. Gen. J. Sowińskiego 77 w Wyszkowie.
Ambasadorem IOP jest aktorka Magdalena Różczka 🙂 A tak zachęca do pomocy maluszkom z IOP: https://www.youtube.com/watch?v=Tya700OB9VE.

Plakat_A3_Wyszkow_ZZOZ(1)