[:pl]

W dniach 26 i 27 maja 2018 w kilku miejscach w Wyszkowie prawie ok. 100 wolontariuszy zachęcało do rejestracji jako Dawca szpiku Kostnego.

Udało się zarejestrować 669 osób jako potencjalnych dawców szpiku dla Pani Marty i dla wszystkich, którzy walczą z nowotworami krwi!!!

Cudowna sprawa –  niesamowita liczba, ale przede wszystkim niesamowici ludzie ?

Dziękujemy??????

Historia Pani Marty

„Mam na imię Marta. Mam 38 lat i jestem mieszkanką Wyszkowa. Mam kochającego męża i dwójkę wspaniałych dzieci: 7-letniego Alanka i 8-letnią Madzię. Zawodowo realizuję się jako księgowa, praca jest moją pasją. Do tej pory wolny czas spędzałam z moją rodziną – jeżdżąc na rowerze, czytając wspólnie książki.
Wszystko zaczęło się w lutym bieżącego roku. Zwykłe przeziębienie, wizyta u lekarza, antybiotyk. Nic nie wskazywało na to, co wydarzy się później. Niestety po kilku dniach trafiłam do szpitala, gdzie zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Mój świat się zawalił.
Na chwilę obecną jestem po drugiej chemioterapii. By żyć i móc powrócić do pełni sił potrzebuję przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.

Na dzień dzisiejszy najważniejszy cel i marzenie to wygrać z chorobą i cieszyć się każdą chwilą, patrzeć jak dorastają moje dzieci, jak mój syn zdobywa kolejne medale grając w piłkę nożną, jak moja córka biega, opala się, chodzi na zakupy.
Być może, to właśnie Ty podarujesz szansę na powrót do normalnego życia dla mnie i innych chorych na nowotwory krwi.”