Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Praca w branży medycznej – w tych zawodach znajdziesz zatrudnienie bez studiów!

Aby rozpocząć karierę w branży medycznej, nie musisz być absolwentem wyższej uczelni. Oczywiście, nie zostaniesz lekarzem bez ukończenia studiów. Jeśli jednak chciałbyś pracować jako technik masażysta albo terapeuta zajęciowy, to wystarczy, że zgłosisz się do naszej szkoły policealnej. Już po roku lub dwóch latach nauki będziesz mógł podjąć wymarzoną pracę!

Kierunki z przyszłością

Popyt na pracowników wyszkolonych w dziedzinie prowadzenia terapii zajęciowej, asystowania przy zabiegach stomatologicznych czy opiekowania się osobami starszymi nie słabnie. Jeśli więc należysz do osób, które czują potrzebę pomagania innym, wspomniane zajęcia mogą okazać się najlepszą ścieżką zawodową.

W naszych placówkach zdobędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne w zawodach takich, jak: asystent czy higienistka stomatologiczna, technik masażysta, technik ortopeda, opiekun medyczny czy technik sterylizacji medycznej. Oferta dostosowywana jest do potrzeb rynku, dlatego istnieje duża szansa, że po ukończeniu wybranego kierunku od razu znajdziesz zatrudnienie.

Codzienność w pracy w zawodach medycznych

Jak wygląda zwykły dzień w pracy asystentki lekarza dentysty? Jest ona odpowiedzialna za odkażanie urządzeń medycznych, a także za czystość w całym gabinecie. Zajmuje się również podawaniem stomatologowi narzędzi niezbędnych w czasie wykonywania zabiegów. Osoba tej profesji może podać pacjentowi znieczulenie, a także leki. Jest obecna przy dentyście po to, aby ułatwić mu pracę, zadbać o sprawny przebieg wizyty oraz umożliwić dentyście skupienie się na leczeniu.

Z kolei technik masażysta to osoba, która wykonuje różnego rodzaju masaże w ośrodkach zdrowia, gabinetach prywatnych lub domach klientów. Po ukończeniu szkoły policealnej możesz zająć się również prowadzeniem zajęć dla osób niepełnosprawnych w ramach terapii zajęciowej. W ten sposób wesprzesz ich w codziennym funkcjonowaniu. W czasie spotkań będziesz dążyć do usamodzielniania się Twoich podopiecznych.