Trener personalny z elementami fitness
Tryb zaoczny
Certyfikat ukończenia
Zaświadczenie MEN
1 rok nauki

Coraz więcej osób ceni sobie zdrowy tryb życia oraz codzienne ćwiczenia, zdając sobie jednocześnie sprawę z tego, że warto w tym zakresie zaufać specjalistom, by skutecznie dbać o formę i uniknąć przy tym kontuzji. Trener personalny to właśnie wykwalifikowany specjalista od aktywności fizycznej, którego zadaniem jest dbanie o to, aby trafiające do niego osoby, w sposób świadomy i ukierunkowany, dbały o swoje ciała. Praca trenera personalnego opiera się więc na dobieraniu odpowiednich zestawów ćwiczeń, układaniu indywidualnego planu treningowego, kształtowaniu nawyków poprawnego wykonywania ćwiczeń, a także dostarczaniu swoim podopiecznym motywacji i siły do działania. To wszystko musi planować jednocześnie biorąc pod uwagę indywidualne cechy oraz ograniczenia swoich klientów.

Czego nauczysz się w trakcie roku nauki w szkole Pascal?

Kadra prowadząca w naszych szkołach zajęcia na kursie jednorocznym dla trenerów personalnych z elementami fitness ma za zadanie przekazać słuchaczom nie tylko niezbędną wiedzę z zakresu anatomii czy też dotyczącą technik wykonywania różnego typu ćwiczeń na współczesnych siłowniach lub w studiach fitness. Ich celem jest również rozwój kompetencji słuchaczy w zakresie samej metodyki pracy w tym zawodzie. Nabyte w trakcie opracowanego przez nas kursu umiejętności pomogą więc w rozpoznaniu potrzeb klienta, kierowaniu treningiem indywidualnym i grupowym oraz budowaniu relacji z podopiecznymi. W programie nie zabrakło ponadto zajęć mających na celu naukę wykorzystywania na zajęciach muzyki oraz choreografii, które pozwalają zadbać o formę w niezwykle atrakcyjny sposób.

Poza tym kurs oferowany przez naszą szkołę przygotowuje również do otworzenia własnej działalności gospodarczej, dostarczając słuchaczom najważniejszych informacji z zakresu zakładania oraz prowadzenia biznesu w branży fitness.

Dla kogo jest to zawód i gdzie można szukać pracy jako trener personalny?

Przede wszystkim jest to oczywiście zajęcie dla osób, które lubią aktywność fizyczną, kontakt z ludźmi i chcieliby połączyć swoją pasję z pracą zarobkową. Dobry trener personalny musi bowiem dawać dobry przykład swoim podopiecznym, co samo w sobie będzie motywować ich do dbania o swoje ciało oraz wykonywania kolejnych ćwiczeń. Poza tym osoba prawdziwie zaangażowana w swoją pracę będzie zarażać swoich klientów pasją do fitnessu, z łatwością poszerzając grupę swoich stałych klientów.

Po ukończeniu tego kursu można szukać zatrudnienia zarówno na siłowniach, jak i w klubach fitness. Można również rozpocząć własną działalność, co umożliwia dodanie do swojej oferty zajęć prowadzonych w domach klientów czy też rozwój biznesu online.

Perspektywy pracy

Siłownie
Kluby fitness
Klienci indywidualni

Zakres tematyczny kursu

Anatomiczno-fizjologiczne podstawy ćwiczeń fizycznych
Przeprowadzenie wywiadu z klientem
Motywacja i zasady współpracy
Metodyka układania programów treningowych
Opracowanie indywidualnych programów treningowych
Podstawy dietetyki i suplementy diety
Teoretyczne podstawy treningu fitness
Techniki ćwiczeń fitness
Prowadzenie zajęć grupowych, praca z muzyką, choreografia
Biznes trenera personalnego

Dla aktywnego
słuchacza Szkoły Pascal

Wybierz

Zapisz się do naszej szkoły aby korzystać z atrakcyjnych cen kursów.

*Płatność w pierwszych dwóch okresach rozliczeniowych.

**Cena w zaokrągleniu.

Zapisz się do Szkoły Pascal

Zarezerwuj miejsce

Podobne kierunki i kursy Co powiesz na...?