Technik ochrony fizycznej osób i mienia

Naucz się podstaw ochrona i bezpieczeństwa

Dla kogo jest ten kierunek?

Technik ochrony fizycznej osób i mienia to osoba, której zadaniem jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa ochranianych osób lub obszarów. Do jego obowiązków należy planowanie ochrony,  wczesne wykrywanie potencjalnych zagrożeń, zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom, zabezpieczanie imprez masowych. W stanie absolutnej konieczności technik ochrony fizycznej i mienia ma uprawnienia, by posługiwać się bronią palną. Osoba, która chciałaby zdobyć kwalifikacje do pracy w ochronie, powinna być opanowana, spostrzegawcza i dyskretna. Odwaga i dobra pamięć to również ważne cechy kandydata na to stanowisko. Opanowanie oraz umiejętność pracy w stresie są niezbędne,  by pracować w ochronie. Absolwent kierunku technik ochrony fizycznej osób i mienia powinien mieć dobrą pamięć i właściwą koordynację wzrokowo-ruchową.

Absolwenci kierunku mogą liczyć na zatrudnienie na różnych szczeblach w agencjach ochrony, firmach szkoleniowych. Po uzyskaniu koncesji otrzymają możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej i założenia własnej agencji ochrony.

Perspektywy zatrudnienia:
  • Agencje ochrony
  • Banki
  • Przedsiębiorstwa wymagające ochrony
  • Firmy szkoleniowe
  • Biura detektywistyczne
  • Jako prywatny ochroniarz
  • Policja i służby specjalne
  • Urzędy administracji publicznej
  • Własna działalność gospodarcza
Przedmioty:
  • Podstawy prawa w ochronie osób i mienia