Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Kurs jednoroczny

Pomoc apteczna

konkurs-1
Opis kursu

Osoby pracujące na tym stanowisku stanowią nieocenione wsparcie dla personelu posiadającego uprawnienia do wydawania, a także przyrządzania i porcjowania leków. Pomoc apteczna, nazywana w branży również asystentem farmaceutycznym, to osoba, której obowiązki polegają przede wszystkim właśnie na szeroko pojętym wsparciu farmaceuty oraz zatrudnionych w placówce techników w ich codziennych zadaniach, dbając o dobrą organizację środowiska pracy oraz prawidłowe funkcjonowanie punktu. Asystent może przy tym przejąć większość obowiązków niewymagających uprawnień oraz kierunkowego wykształcenia, będących jednocześnie niezwykle istotnymi dla zachowania ciągłości funkcjonowania danej placówki. Osoby pełniące funkcję pomocy aptecznej potrafią bowiem prawidłowo opiekować się sprzętem i urządzeniami medycznymi, z których korzystają w swej pracy farmaceuci oraz technicy. Dba ponadto o czystość pomieszczeń oraz asystuje w codziennych zadaniach farmaceuty.

Jakie umiejętności nabędziesz w trakcie rocznego kursu w szkole Pascal?

W ramach swoich codziennych obowiązków pomoc apteczna przygotowuje stanowiska obsługi klientów i dba o rozlokowanie produktów leczniczych. Osoba taka potrafi też segregować środki i materiały opatrunkowe oraz pakować i organizować wysyłkę leków. Wiedzę niezbędną do wykonywania tego typu obowiązków zdobyć można właśnie na oferowanym przez nas kursie. W celu jeszcze lepszego przygotowania do wykonywania zawodu na zajęciach zaznajamiamy słuchaczy z najważniejszymi zagadnieniami z prawa farmaceutycznego i prawa pracy, zasadami dotyczącymi organizacji pracy w tego typu placówkach, a także podstawami podziału produktów leczniczych oraz ich prawidłowego przechowywania. Poza tym kadra prowadząca zajęcia omawia również szczegółowo proces przyjmowania dostaw leków i innych produktów medycznych.

Zyskanie powyższych kwalifikacji pozwoli wyróżnić się na tle innych kandydatów aplikujących do interesującego Cię punktu, a także przyspieszy wdrażanie się w obowiązki i znacząco ułatwi wykonywanie powierzanych zadań.

Gdzie można aplikować szukając pracy jako pomoc apteczna?

Wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie roku nauki w szkole Pascal z pewnością zostanie doceniona zarówno w aptekach ogólnodostępnych, jak również w punktach aptecznych usytuowanych z reguły na terenach wiejskich. Poza tym zatrudnienia można szukać zarówno w placówkach należących do dużych sieci, jak również w małych prywatnych punktach. W każdym z tych miejsc wsparcie dobrze przygotowanego do zawodu asystenta pomoże usprawnić funkcjonowanie placówki oraz polepszyć jakość obsługi klienta.


CZAS TRWANIA:
1 ROK

UZYSKANY DOKUMENT:
CERTYFIKAT UKOŃCZENIA KURSU SZKOŁY PASCAL, ORAZ ZAŚWIADCZENIE ZGODNE ZE WZOREM MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

TRYB NAUCZANIA:
ZAOCZNY

ZALICZENIE:
TAK
Plan nauczania

Przedmioty:

Zagadnienia z prawa farmaceutycznego i prawa pracy
Propedeutyka zdrowia
Struktura organizacji apteki
Podstawowy podział produktów leczniczych
Warunki przechowywania produktów leczniczych w aptece
BHP apteki
Przyjmowanie dostaw aptecznych
Obsługa trudnego pacjenta
Pierwsza pomoc

Wiedza i umiejętności po kursie**

Po tym kursie zdobędziesz:

znajomość struktury organizacyjnej apteki
umiejętności rozlokowania i przechowywania produktów leczniczych w aptece
wiedzę na temat segregacji środków i materiałów, pakowania i organizowania wysyłek
umiejętności asystowania i wsparcia farmaceuty w codziennej pracy

Perspektywy pracy

Apteki
Laboratoria
Magazyny leków

ola kot

Apteki
Laboratoria
Magazyny leków

Zarezerwuj miejsce
Kurs standardowy
164
miesięcznie
Standardowa cena kursu
(płatna w 10 ratach).
Zapisz się ✓
Najkorzystniejsza opcja
Dla aktywnego słuchacza szkoły PASCAL
123
miesięcznie
(płatna w 10 ratach).
Zapisz się do naszej szkoły aby korzystać z atrakcyjnych cen kursów.
Zapisz się ✓
Kurs standardowy
148
miesięcznie
Standardowa cena kursu
(płatność jednorazowa).
Zapisz się ✓
Podobne kursy
Technik usług kosmetycznych
0

Szczegóły >