Kurs jednoroczny

Specjalista ds. rachunkowości i finansów

zdjecie-naglowek
Opis kursu

W Polsce zarówno funkcjonowanie banków oraz podobnych im instytucji, jak również samo rozliczanie firm czy osób fizycznych m.in. z Urzędem Skarbowym obwarowane jest licznymi regulacjami, co ma znaczący wpływ na nieustanne zapotrzebowanie na rynku pracy na osoby sprawnie poruszające się w tej tematyce. Specjalista ds. rachunkowości i finansów to więc osoba, która posiada cenione umiejętności wśród przyszłych pracodawców. Świat finansów oraz rachunkowości to wiedza, która stwarza specjalistom szereg możliwości rozwoju ścieżki zawodowej – nie tylko pod kątem samych obowiązków, lecz także formy zatrudnienia.

Co obejmuje program rocznego kursu w szkołach Pascal na specjalistę ds. rachunkowości i finansów?

Dzięki zajęciom prowadzonym w ramach naszego kursu oraz znajomości poznanych w ich trakcie zagadnień z dziedziny ekonomii i gospodarki wykształcony przez nas specjalista ds. rachunkowości i finansów doskonale zna i rozpoznaje mechanizmy działań rynku. W trakcie roku nauki na tym kierunku poznaje on bowiem zasady prowadzenia rachunkowości oraz sprawozdawczości finansowej i jako specjalista posiada aktualną wiedzę na temat bieżącej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej w kraju i na świecie. Jest ponadto w stanie samodzielnie przeprowadzić stosowne analizy, a także dokonywać rozliczeń podatkowych zarówno dla osób fizycznych, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pozostałych form prawnych umożliwiających prowadzenie działalności w Polsce.

Co równie istotne, w ramach proponowanego przez nas kursu przekazujemy naszym słuchaczom wiedzę z zakresu wyliczania wynagrodzeń, a także szeroko pojętego funkcjonowania instytucji bankowych i niebankowych. Poza tym program obejmuje również naukę zarządzania funduszami, które należą nie tylko do prywatnych przedsiębiorstw, lecz także do instytucji państwowych oraz samorządów terytorialnych.

W jakich miejscach zatrudnienie mogą znaleźć absolwenci naszego rocznego kursu na specjalistę ds. rachunkowości i finansów?

Zdobyte w jednej z naszych szkół umiejętności otwierają absolwentom tego kierunku duże perspektywy w świecie makro i mikro ekonomii. Przede wszystkim otworzyć mogą oni własną działalność gospodarczą, w której mogą skupić się m.in. na wspieraniu przedsiębiorców bądź osób fizycznych w rozliczeniach podatkowych. Poza tym chcąc wykonywać podobną pracę, ale na tzw. “etacie”, zatrudnienia można oni szukać w kancelariach usług księgowych czy działach księgowości różnej wielkości przedsiębiorstw. Dodatkowo osoby, które ukończą nasz kurs, mogą aplikować do banków i innych podobnych instytucji.

CZAS TRWANIA:
1 ROK

UZYSKANY DOKUMENT:
CERTYFIKAT UKOŃCZENIA KURSU SZKOŁY PASCAL, ORAZ ZAŚWIADCZENIE ZGODNE ZE WZOREM MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

TRYB NAUCZANIA:
ZAOCZNY

EGZAMIN:
BRAK
Plan nauczania

Przedmioty:

Podstawy rachunkowości i finansów
Sprawozdawczość i analiza finansowa
Podatek dochodowy od osób fizycznych i osób prawnych
Rozliczenia podatkowe
Wynagrodzenia
Rachunkowość finansowa
Działalność gospodarcza
Regulacje prawne rachunkowości

Wiedza i umiejętności po kursie**

Po tym kursie zdobędziesz:

wiedzę na temat zagadnień dotyczących sytuacji ekonomicznej i gospodarczej na świecie
znajomość funkcjonowania instytucji oraz banków
umiejętności zarządzania funduszami należącymi do firm prywatnych, instytucji państwowych czy samorządów terytorialnych
znajomość zagadnień podatkowych

Najkorzystniejsza opcja
Dla aktywnego słuchacza szkoły PASCAL
(płatna w 10 ratach).
Zapisz się do naszej szkoły aby korzystać z atrakcyjnych cen kursów.
Kurs standardowy
Standardowa cena kursu