Zarezerwuj miejsce ON-LINE

Toruń- miasto pierników i Mikołaja Kopernika

Autor: PASCAL

Z czego słynie Toruń? Na to pytanie zna odpowiedź chyba każdy Polak. To w tym mieście urodził się najpopularniejszy polski astronom, który wstrzymał słonce i ruszył ziemię, Mikołaj Kopernik. Miasto słynie również z niebiańskich pierników. Ich sekret ukryty jest między innymi w miodzie, który pochodzi z nadwiślańskich terenów Torunia. Najdłuższa rzeka w Polsce dzieli Toruń na prawobrzeżną część położoną na Pomorzu i lewobrzeżną na Kujawach. Toruń jest największym miastem województwa kujawsko-pomorskiego.

Miasto tętni życiem pod względem kulturalnym i sportowym. Jest też znaczącym ośrodkiem gospodarczym na mapie województwa i kraju. Natomiast młodzi ludzie mają do wyboru różne placówki edukacyjne. Oferta poszerzyła się jeszcze o szkołę Pascal.

Jedno z najstarszych miast w Polsce

Toruń jest jednym z najstarszych miast w Polsce i przez wieki był ważnym miastem z gospodarczego, handlowego i politycznego punktu widzenia. W Rzeczypospolitej Obojga Narodów był jednych z najbogatszych miast.

Obecnie jest bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym. W 2019 roku Toruń odwiedziło około 2,5 mln turystów. Do miasta przyciąga niepowtarzalny klimat. W Toruniu czuć powiew dawnych lat. Miasto kryje wiele ciekawych miejsc i historii. Jego centralnym punktem jest gotycki ratusz, który wzniesiono w XIV wieku.

Kolejny niepowtarzalny zabytek, który można usłyszeć, to Tuba Dei. To największy średniowieczny dzwon i obecnie drugi największy w Polce. Znajduje się w Katedrze Świętojańskiej i bije od wielkiego dzwona.

Zabytków w Toruniu jest wiele, jak choćby pomnik i dom Mikołaja Kopernika, krzywa wieża, zamek krzyżacki i mury obronne.

Jedno z najbardziej zielonych miast

Turystyce, rekreacji i oczywiście mieszkańcom sprzyja otoczenie miasta. Około 30% powierzchni Torunia stanowią tereny zielone. Zieleń jest zróżnicowana i to stanowi również o atrakcyjności regionu. Są lasy, parki, zieleńce i dzikie obszary.

Przyjemnością są spacery bulwarem Filadelfijskim, szczególnie w słoneczne dni. W Toruniu są też dwa porty rzeczne i osiem przystani żeglarskich. W sezonie letnim organizowane są wycieczki drogą rzeczną, łódką Katarzynką i statkiem pasażerskim Wandą.

Pascal w Toruniu

Bezpłatna szkoła dla dorosłych ruszyła z nową placówką w Toruniu. Już teraz możesz zapisać się na atrakcyjne kierunki medyczne i zawodowe, rozwijając swoje umiejętności i poszerzając kompetencje zawodowe. Oferta skierowana jest do absolwentów szkół średnich- nie jest wymagana matura! A jedynie chęci do nauki.

Pascal posiada uprawnienia szkoły publicznej, słuchaczom wydawana jest legitymacja oraz zaświadczenia do urzędów. Nauka odbywa się zaocznie bądź w systemie dziennym w zależności od kierunku. Bez względu na tryb, naukę wspiera nowoczesna technologia i doświadczona, wyrozumiała kadra.

Sprawdź już teraz ofertę kursów i kierunków od Pascala w Toruniu. Możesz zapisać się online.

O czymś zapomniałeś?Sprawdź ile korzyści może ci przynieść nauka w szkole Pascal